Корисно знати
-
Перевірка здоров`я. Про здоровий підхід
Опублікована: 26 лютого 2024 р.Доволі часто читачі звертаються на сторінку зі схожими запитами "мені чи моїм батькам ХХ років, підкажіть, чи варто проходити регулярний медичний чекап (коли людина робить низку аналізів і досліджень), який, наприклад, пропонують цілим пакетом в приватних клініках?".
Детальніше -
Біологічне старіння: дослідження, перспективи, фармпрепарати
Опублікована: 20 лютого 2024 р.Біологічне старіння - це багатофакторний процес, який має безліч механізмів і наслідків і охоплює практично всі фізіологічні структури та процеси організму. Раніше заперечувався той факт, що старіння відбувається внаслідок еволюційної оптимізації компромісу між виживанням індивідуума й загальною пристосованістю видів за Дарвіном, коли літні індивідууми елімінуються із суспільства для виживання молодшими фертильними організмами. Незважаючи на глобальне обговорення проблеми старіння, на індивідуальному рівні воно зумовлено зниженням фізіологічних функцій і накопиченням захворюваності.
Результатом ушкодження клітинних макромолекул продуктами метаболізму є соматичні мутації, ушкодження тканин і зниження функції органів. Накопичення мутацій, пов'язане зі старінням, разом із тривалим впливом мутагенного середовища безпосередньо призводять до розвитку раку.
Останній супроводжується постійною активацією вродженого імунітету, що спричиняє астенічний синдром і підвищену чутливість до інфекційних захворювань.
Детальніше -
Психологічна стійкість, як досягти
Опублікована: 19 лютого 2024 р.Життя - непередбачуване, різноманітне, і часом воно підносить нам дуже неприємні ситуації. Розлучення, природні катаклізми, важкі фізичні травми - кожна з цих подій може стати для нас серйозним випробуванням.
Дехто може легко піддаватися впливу емоцій, відчувати сильний стрес, переживати, нервувати, у них може псуватися настрій. А дехто, опинившись у таких або навіть ще більш несприятливих умовах, зберігає самоконтроль, уникає напруги та лишається в позитивному чи принаймні нейтральному стані.
Детальніше -
Ангіна. Гостре запалення глотки та мигдаликів
Опублікована: 16 лютого 2024 р.ВИЗНАЧЕННЯ ТА ЕТІОПАТОГЕНЕЗ
Запалення слизової оболонки глотки, часто у поєднаннi з запаленням піднебінних мигдаликів (ангіна), спричинене інфікуванням або подразненням.
Детальніше -
Радикуліт: симптоми, методи лікування
Опублікована: 13 лютого 2024 р.Радикуліт є однією з причин дискомфорту та болю в шиї та спині, які можуть спричиняти скутість і обмеження рухів в ураженому відділі хребта. Ризик виникнення радикуліту в жінок і чоловіків підвищується після 50 років.
Детальніше